Haber

87. Büyük Atatürk Koşusu yapıldı

87. Büyük Atatürk Koşusu yapıldı

ANKARA Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 103. yıl dönümü münasebetiyle “87. Büyük Atatürk Koşusu” düzenlendi.

27 Aralık Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 103. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Dikmen Keklikpınarı’ndan başlayan “87. Büyük Atatürk Koşusu” TBMM Kavşağı’nda sona erdi. Yarışa CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, uzun mesafe koşucuları Veli Ballı ve Gazi Aşıkoğlu katıldı.

Atatürk’ün 27 Aralık’ta Ankara’ya gelişinin 103. yıl dönümünde Dikmen Keklikpınarı’ndan koşmaya başlayan Sporcu Gazi Aşıkoğlu, “27 Aralık Büyük Atatürk koşusu, Türkiye’nin dört bir yanından seçilen öğrencilerle sabah saatlerinde Ankara’da koşuldu. Öğleden sonra sıra bu müsabakayı izlemek içindi.Türkiye’nin dört bir yanından Anıtkabir’i görmeye koşan sporcular bayram havasında alkışlayarak ’27 Aralık’ta Dikmen Keklikpınarı’ndan Atatürk için, Cumhuriyet için koşacağız, gelir misiniz? ‘ Memnuniyetle koşarak geldim dedi. Bak, düzeltelim. Atatürk’ün geldiği Keklikpınarı’ndan başladık ve buraya kadar koştuk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu