Haber

Kolunu Kaybeden Yüzücü Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışına Katılacak

2004 yılında Yozgat’ta geçirdiği trafik kazasında sağ kolunu kaybeden 32 yaşındaki Rahmi Ersoy, bu yıl 35.’si yapılacak Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katılarak Asya’dan Avrupa’ya yüzecek.

Yozgat’ta 13 yaşında geçirdiği trafik kazasında sağ kolunu kaybeden 32 yaşındaki milli yüzücü Rahmi Ersoy, bu yıl 35’incisi düzenlenecek Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı için çalışmalarını sürdürüyor. 2017 yılında tanıştığı yüzme sporunda kendini geliştirerek katıldığı birçok turnuvada altın madalya kazanan Ersoy, Spor İl Müdürlüğüne ait yarı olimpik havuzda antrenörü İlker Sefa Onuş ile haftanın 6 günü antrenmanlarına devam ediyor. Azmi ve başarısıyla çevresine örnek olan Ersoy, 20 Ağustos’ta yapılacak Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda 6,5 ​​kilometrelik parkurda başarılı olmak için yarışacak. Daha önce iki kez düzenlenen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışları, bu yıl yüzerek ilk 3’e girecek.

“Hedefim ilk 3’e girmek”

Yarışlarda ilk 3’e girmek için antrenmanlarına yoğun bir tempoda devam ettiğini belirten milli yüzücü Ersoy, “Bir trafik kazasında kolumu kaybettim.

Profesyonel olarak yüzmeye başladım. Paralimpik yüzmede milli takım sporcusu oldum. İlerleyen yıllarda açık deniz yarışlarına daha çok ilgim olduğu için bu yarışlara katıldım. Burada belirli dallarda ilk 3 dereceyi aldım. İki yıldır katıldığım Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda yüzeceğim. Bu yıl 35. kez düzenleniyor. Son iki yılda katıldığım yarışlarda parkuru tamamladım ve ilk 10 içinde yer aldım. Uzun soluklu bir parkur, Asya’dan Avrupa’ya bir yarış, dünya standartlarında bir açık deniz etkinliği. Yozgat’ı burada temsil etmekten gurur duyuyorum. Umudum 6.5 kilometrelik parkuru tamamlayıp ilk 3’e girmeye çalışmak. Haftada 6 gün 2 saat idmanlarımı yapıyorum, yoğun tempoda çalışıyorum. Hafta sonu kara antrenmanlarına ağırlık veriyorum” dedi.

Milli yüzücünün antrenörü İlker Sefa Onuş, “Rahmi ile 6 yıldır çalışıyoruz, bu süre zarfında çeşitli yarışlara katıldık. Son 2 yıldır açık su yarışlarına katılıyoruz. Amacımız en yüksek seviyeyi yakalamaktır. Kıtalararası yarışlarda bu yıl 3. yılımız. İlk 10’daki sıralamayı ilk 3’e çıkarmak istiyoruz. Rahmi emeğinin karşılığını inşallah alır” dedi. – YOZGAT

emirdag-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu