Haber

Putin Görüşmesi ve Ekonomi Planı Kabine Toplantısında Görüşülecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi çalışmalarına Pazartesi günü yapacağı Kabine Toplantısı ile devam edecek. Milyonlarca gözün çevrildiği görüşmede Rusya-Ukrayna Savaşı, rafa kaldırılan tahıl koridoru ve yabancı yatırım odak noktası oldu. ekonomiplanı ödüllendirilecektir.

PUTİN GÖRÜŞMESİNİN ŞİFRELERİ PAYLAŞILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile yaptığı telefon görüşmesinin şifrelerini Bakanlar Kurulu ile paylaşacak. Sorunun çözümüne yönelik öneriler ve bunların nasıl uygulanacağı tartışılacaktır.

50 YATIRIMCIYIN KATILDIĞI TOPLANTI MASAYA GELDİ

Ekonomi de Bakanlar Kurulu’nun değerli konularından biri olacak. ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan’ın organizasyonunda yaklaşık 50 yatırımcının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, toplantı çıktılarını Kabine üyeleriyle paylaşacak.

ARTAN DÖVİZ REZERVİ DE ALINACAK

Yabancı yatırımcıyı Türkiye’ye çekmek için yürütülen ekonomi yönetiminin geldiği noktayı paylaşacak. Merkez Bankası’nın artan döviz rezervleri de bu kapsamda ele alınacaktır.

TOPLU SÖZLEŞME SÜRECİ: İKİNCİ TOPLANTIDAN ÖNCE İLK DEĞERLENDİRME YAPILACAK

Hafta ortasında başlayan ve memurları ilgilendiren toplu sözleşme süreci de gündemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, başta Erdoğan olmak üzere memurların beklentilerini Kabine’ye iletecek. İkinci görüşme öncesi ilk değerlendirme yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu