Haber

PUBG Mobil Milli Takımı Dünya Espor Şampiyonasında İkinci Oldu

15. Dünya Espor Şampiyonası’nda mücadele eden PUBG Mobil Milli Takımı ikinci oldu.

24 Ağustos’ta Romanya’da 111 ülke grubunun katılımıyla başlayan 15. Dünya Espor Şampiyonası, CS:GO, Tekken 7, PUBG Mobile, Mobile Legends: Bang Bang, Dota 2 ve eFootball kategorilerinde oynanan müsabakalarla tamamlandı. .

Berkin Çetin, Mehmet Akif Kastal, Zekeriya Taha Ünlü, Faruk Hamsici ve Furkan Şentürk’ten oluşan grupla madalya mücadelesine giren milli takım, 18 denemenin ardından PUBG Mobile kategorisinde 173 puanla dünya ikincisi oldu.

Aynı kategoride Kırgızistan birinci olurken, turnuvanın ev sahibi Romanya üçüncü oldu.

Özdemir: “E-spor alanında dünyanın en iyi ülkesi olma yolunda ilerliyoruz”

Şampiyonanın ardından bir değerlendirme yapan Türkiye Espor Federasyonu Lideri Alper Afşin Özdemir, rekor katılımın gerçekleştiği 15. Dünya Espor Şampiyonası’nda PUBG Mobile ve MLBB takımlarının Avrupa elemelerinde yaşanan kota mücadeleleri sonucunda şampiyonaya katılma hakkı elde ettiğini vurguladı. Bu başarı elde edildi ve eFootball ve Tekken takımları da şampiyonaya doğrudan katıldı.

Romanya’da yarışan sporcuların ülkeye yakışan bir performans sergilediğini belirten Özdemir, “Sonuç olarak PUBG Mobile Takımımız dünya ikinciliği madalyasını kazandı. Türkiye Espor Federasyonu olarak dünyanın en iyi ülkesi olma yolunda ilerliyoruz. Espor alanında dünyanın önde gelen isimleri arasında yer alan ve gelecek yıl tüm maçlarda zirvede olmayı hedefleyen bir takım.” “Bir olmak için çalışmaya devam ediyoruz.” terimleri kullandık.

kuluncakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu