Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesinde Temizlik ve Tadilat Çalışmalarına Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaz dönemi öncesinde hayvanat bahçesinde temizlik ve yenileme çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Anadolu Mükemmeliyet Ülkesi’nde yer alan ve 153 türden 1600 hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesini yaz dönemine hazırlamak için gruplar çalışma başlattı.

Hayvanat bahçesindeki emniyet hendeklerinin temizlenmesi çalışmaları sırasında Devlet Su İşleri (DSİ) ekipleri, zamanla yıpranan ekipmanları da onardı.

Çevre Koruma ve Denetim Daire Başkanı Yusuf Deliktaş, hayvanat bahçesinin güvenli ve sağlıklı olması için çalıştıklarını belirtti.

Hayvanat bahçesini yaz döneminde daha güvenli ve sağlıklı hale getirmek için çalıştıklarını belirten Deliktaş, şöyle konuştu:

“Hayvanat bahçemizde vatandaşların yırtıcı hayvanlarla temasını engellemek amacıyla açılan hendeklerde ciddi miktarda çamur birikimi vardı. Aynı zamanda bu çamur bir sivrisinek yuvası gibi vatandaşları da rahatsız ediyordu. Biz bu tespitleri yaptık ve şu anda da alanı temizliyoruz. DSİ’den gelen makine yardımıyla hendekler kazıldı. Yazın burasının daha da açılmasını umuyorum.” “Vatandaşlarımızın rahat bir şekilde ziyaret etmesini güvenli ve sağlıklı hale getirmek için çalışıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu